با ما در ارتباط باشید : 09199726467

شهدا

شهید رجبعلی طارمی


شناسه


نام : رجبعلي

نام خانوادگی: طارمي

نام پدر: غيبعلي

محل تولد: زنجان – خدابنده – سهرورد

تاريخ تولد: 20 اسفند 1349

شغل: محصل – سوم راهنمايي

تاریخ شهادت : 19 دی 1365

محل شهادت  : شلمچه

عمليات :  مرحله اول كربلاي 5

یگان: لشکر 10 سیدالشهدا – گردان علی اکبر

مزار : بهشت فاطمه

 


زندگینامه


شهيد رجبعلي طارمي در بیستمین روز سال 1349 در يك خانواده متدين و مذهبي در روستاي هفت خانواده اي از توابع شهرستان زنجان ديده به جهان گشود. او اولین فرزند خانواده طارمی بود. بعد از هفت سال به دليل مهاجرت شش خانوار و نداشتن امكانات براي كشاورزي ، اين خانواده  نيز مجبور به هجرت به شهرك قدس شدند. پدرش جهت تأمين معاش خانواده به كارگري پرداخت و خودش نيز راهي مدرسه شد. وي از همان كودكي واجبات شرعيه خود را به جا مي آورد و نسبت به مسائل اسلامي عميقا پايبند و معتقد بود. از نظر درسي نيز همه ساله با نمرات عالي به كلاس بالاتر راه مي يافت. تا اين كه براي رضاي خدا و دفاع از اسلام عزيز و پاسخ به نداي رهبر عملاْ وارد ميدان نبرد حق عليه باطل گردد .

وي در كلاس دوم راهنمايي عضو يكي از پادگان هاي بسيج  مستضعفين شد. پانزده سال بیشتر نداشت که به کمک دوستانش شناسنامه اش را دستکاری کرد و خود را هفده ساله جا زد. به همکلاسی هایش می گفت: «امروز دفاع واجب است نه تحصیل.» بعد از گذراندن دوره هاي آموزشي در سال 1364 راهي جبهه هاي نبرد گرديد و در نبرد آزادسازي مهران فعالانه شركت داشت. بعد از آزادسازي منطقه مهران ديگر نتوانست خود را از معنويات جبهه جدا كند و به صورت مداوم در جبهه ها حضور پيدا كرد تا اين كه در عمليات كربلاي 5 به ديار معبود خود شتافت.

 


وصیتنامه


بسم الله الرحمن الرحيم

با سلام درود فراوان به امام امت و امت شهيد پرور و با آرزوي پيروزي رزمندگان اسلام در جبهه هاي حق عليه باطل.

اينجانب رجبعلي طارمي فرزند غيبعلي متولد سال 1349 داراي شماره شناسنامه 31 چند خطي را به عنوان وصيت مي نويسم.

ابتدا سخني دارم با پدر و مادرم: مادر مهربانم در شهادت من اشك مريز كه دشمنان خوشحال مي شوند شما بايد خوشحال باشيد كه فرزندتان قدم در راهي گذاشت كه آغاز آن با هجرت و پايان آن با شهادت است مادرم تو در قيامت پيش حضرت زهرا روسفيد خواهي شد چون فرزندانت ادامه دهنده راه سرخ حسين(ع) است. پدر جان من نمي دانم كه چگونه از شما تشكر كنم كه مرا اين چنين تربيت كرديد كه در راه خداوند و دين او خونم را دشمنان خدا بر زمين بريزند پدر جان حال ديگر تو بايد افتخار كني كه پدر شهيد شده اي و بدان كه مسئوليت شما بيشتر از اين شده است.

خواهرانم! سياهي حجاب شما كوبنده تر از سرخي خون من است اين پيام تمام شهدا است كه خودشان مظلومانه در كربلاي ايران به زمين ريخته است سلاح شما خواهران حفظ حجابتان است حجابي كه چون پتك بر سر دشمنان اسلام فرود آمد و آنان را با عظمت و قدرت اسلام آشنا كرد و چنين ديوانه وار مملكت اسلامي ما را مورد تجاوز قرار داده اند.

پدر و مادرم و خواهرانم! مرا حلال كنيد و از دوستان و آشنايان برايم حلاليت بخواهيد و رزمندگان و امام را دعا كنيد كه سلاح مؤمن است و حال سخني دارم با امت حزب الله. برادران و خواهران به گوش باشيد و بيدار دشمن در حال نقشه اي تازه مي كشد و مي خواهد شما را به خواب كند و به مسائل جزيي مشغولتان سازد و مسائل مهم غافلتان سازد گول عوام فريبهاي دشمن و حيله هاي او را نخوريد و ساده انديش نباشيد و با بي توجهي خون شهيدانمان را پايمال نكنيد برادرانم گول اين دو روز دنيا را نخوريد خدا را در همه حال ناظر بر اعمال خود بدانيد.

و از شما دوستان مي خواهم كه دست از خود خواهي برداريد و به طور غير مستقيم به منافقين كمك نكنيد گوش به فرمان امام امت باشيد و بعد از شهادتم پدر ومادرم را مورد سؤال قرار ندهيد چون من خودم با آگاهي كامل و با شور و اشتياق اين راه را انتخاب كردم چون شهادت من باعث رو سفيدي پدر و مادرم در دنيا و آخرت مي شود.

برادران اراده كنيد و تصميم بگيريد از جا بلند شويد و راه شهدا شهدايي كه آن قدر جنگيدند تا شهيد شدند ادامه دهيد برادران شما را به خدا يك لحظه اي به خود بنگريد كه كجا بوده ايد و از كجا آمده ايد و به كجا خواهيد رفت عاقبت همه مرگ است پس چه بهتر كه اين مرگ در راه خدا باشد و با شهادت خود به دشمنان انقلاب نشان دهيم كه مرگ در راه خدا براي ما آسانتر است از سازشي است كه آنان مي خواهند بر ما تحميل كنند و با خون خود درخت اسلام را آبياري كنم اسلام درختي است كه احتياج به خون دارد تا رشد كند و بتواند درمقابل كفر جهاني ايستادگي كند و باعث افتخار من و خانواده ام است كه خونم به پاي اين دين الهي ريخته شود.

و حال سخني دارم با دوستانم:

برادران! شما را به خدا فكر كنيد چه بوديد و چه هستيد در انتخاب مسير زندگي خود بهترين راه را انتخاب كنيد خداي نكرده مسير اشتباهي را نرويد كه بعد پشتيبان شويد.

در پايان سخني دارم با برادران بسيجي:

برادران! سخنان امام را بايد شما آنچنان عمل كنيد كه براي ديگر مردم الگو باشيد. از بسيجي بودن خود خوب پاسداري كنيد شما وارث خون چندين هزار بسيجي عزيز در خون غلطيده هستيد برادران مبادا احكام غير خدا در ميان شما رخنه پيدا كند و مسير شما را عوض نمايد. مواظب باشيد چشم به رهبر بزرگوار بيندازيد و هر جا او قدم برداشت پا در جاي او بگذاريد. برادران! ما بسيجي هاي زيادي از دست داديم كه يك سرباز واقعي امام زمان بودند شما نيز سعي كنيد چنين باشيد كه هستيد.

برادران! اگر شما به كربلاي حسين(ع) رفتيد بگوييد حسين جان يك بسيجي به نام رجبعلي طارمي عاشق تو بود و در راهي كه تو جان دادي او نيز جان داد به اميد آزادي حرم مطهر امام حسين (ع) و پيروزي رزمندگان اسلام در جبهه هاي حق عليه باطل انشاءالله.

مرا در بهشت فاطمه كنار ديگر شهدا دفن كنيد و در مراسم هفت يا چهل يا هر وقت كه شما تشخيص داديد حجت الاسلام شهسواري درباره مقام شهيد سخنراني كند و در هنگام تشييع جنازه حتماْ “يا مهدي يا مهدي” بگوييد چون دوست دارم جنازه ام نيز فرياد “يا مهدي” را بشنود.

والسلام

 


آثار


  • قطعه شعري از شهيد رجبعلي طارمي:

درعرش نداي ربنا مي آيد                                             آواي خوش خدا خدا مي آيد

فرياد كه واكنيد درهاي بهشت                                        مهمان خدا زكربلا مي آيد

  • قطعه شعري به يادگاري از شهيد گودرزي :

من نمي گويم سمندر باش يا پروانه باش              گر به فكر سوختن افتاده اي مردانه باش

 


تصاویر


 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
همچنین ببینید
بستن