با ما در ارتباط باشید : 09199726467

شهدا

شهید نبی الله کمالی دهقان


شناسه


نام: نبی الله

نام خانوادگی: کمالی دهقان

نام پدر: ذبیح الله

ولادت:27 آبان 1336

محل تولد: کرج

سن: 29 سال

شهادت: 19 دی 1365

عملیات: مرحله اول کربلای 5

یگان: لشکر 10 سیدالشهدا – گردان علی اکبر

مزار: امامزاده محمد – کرج


زندگینامه


نبی الله در نیمه ی پاییز 1336 در کرج دیده به جهان گشود.

وي پس از سپري كردن دوران كودكي در كانون گرم خانواده در سن7 سالگي جهت كسب علم و دانش به مدرسه رفت و موفق به اخذ ديپلم گرديد.

وي پس از اتمام تحصيلات وارد آموزش و پرورش شد و در آن نهاد مقدس شروع به كار كرد .

او بنا به سنت پيامبر(ص) و به سفارش خانواده در سال 1358 ازدواج نمود كه ثمره ازدواجش 2 فرزند دختر مي‌باشد.

با شروع جنگ تحميلي به عضويت بسيج در آمد و از طريق بسيج به جبهه‌هاي جنگ حق عليه باطل شتافت تا در برابر نيروهاي خصم به مبارزه بپردازد.

وي تا زمان شهادتش 7 بار به جبهه اعزام‌ گشت و به سمت فرماندهی دست یافت.

سرانجام در تاريخ نوزدهم دی ماه 1365، در عمليات كربلاي5 بر اثر اصابت ‌تركش در منطقه ‌عملياتي «شلمچه» به درجه رفيع شهادت نائل گشت و پیکر پاکش در «امامزاده محمد» به خاک سپرده شد.


وصیتنامه


بسم الرحمن الرحیم

«ان الله اشترى من المومنين انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه يقاتلون فى سبيل الله و يقتلون » قرآن كريم

خداوند خريدار جانها و مالهاى مومنين هست به قيمت بهشت آنها كه در راه خدا كارزار مى كنند ، مى كشند و كشته مى شوند.

«من طلبنى و جدنى و من وجدنى عرضى و من عرفنى عشقنى و من عشقنى عشقته و من عشقته قتلته و من قتلته فعلى ديته و من على ديته و انا ديته» . كسى كه در طلب خدا باشد او را مى يابد و كسى كه او را يافت مى شناسد و كسى كه خدا را شناخت عاشق خدا مى شود و كسى كه عاشق خدا باشد خدا هم عاشق او مى شود و كسى را كه عاشق او شد او را مى كشد و كسى را كه كشت ديه او را بر گردن دارد و كسى كه خدا ديه به او بدهكار است خدا خودش خونبهاى اوست .

با دلى مملو از عشق وصال يار و به خاطر لبيك به فرمان نايب بزرگوار مهدى (عج) به محل عروج عاشقان به اعلى درجات آمده تا شايد بتوانم ذره اى از اقيانوس بيكران خشم امت حزب الله بر عليه ستمگران زمان باشم و اميدوارم كه مسئله را كه امام امت فرموده بود جوانها به جبهه بروند و حلش كنيد به دست مبارك حضرت مهدى (عج) فرماندهى كل نيروهاى حزب الله در سنگر تحقق پيدا كند و دگر مزدورانى چون صدام جرات عرض اندام را پيدا نكنند و بدانند كه راست قامتانى در سنگرند كه نيمه هاى شب فضاى كشور را با دعاها و نماز شبشان عطر آگين مى كنند و خون جوشان حسين (ع) را در رگ دارند و خروش تكبيرشان كاخهاى «واشنگتن» و «كرملين» را به لرزه درمى آورد مردانى هستند چون امام بزرگوارشان پارساى شب بوده و شيران روزند در مقابل امريكا و شوروى و امثالهم خم به ابرو نياورده و در مقابل خدا خاضع و خاشع اند و خود خدا نيز مى فرمايد ( و لا تهنو و لا تحزنو و انتم لاعلون ) نترسيد و غمگين نشويد كه شما برتريد و من هم براى خالص شدن و مخلص شدن آمده ام چون تمام اين نعمات از بركت صدق و خلوص است . خدايا به من توانى بخش تا بتوانم سربازى از سربازان امام زمان و نايبش باشم . خدايا به من توانى بخش تا بتوانم در راه دين تو خدمتگزارى صديق باشم و خدايا توفيق كارى حسينى َكردن را عنايت كن و اما از طرف من از پدر و مادر و تمام بستگان و همسرم و همچنين دانش آموزان طلب حلاليت مى كنم مخصوصا از دانش اموزان كه اميد آينده انقلابند و تاكيد مى كنم كه اگر شهدا را دوست دارند به خاطر شهدا درس بخوانند كه چرخ انقلاب به متخصصان مومنى نيازمند است كه در راه اهداف شهيدان چرخ هاى اقتصاد را به گردش مى آورند يعنى در راه استقلال و آزادى و جمهورى اسلامى و بدانيد برادران و خواهران دانش آموزم كه اين دلدارى نيست كه حديث است .

«مداد العلما افضل من دماء شهدا» : ارزش قلم عالم شهيد از خون شهيد والاتر است . از شما مى پرسم اگر زينب كربلا نبود آيا اكنون نامى از حسين بود كه ما راهش را برويم ؟ ارزش پيام والاتر از خود خون است پيام رسان خون شهدا باشيد. در دعاى كميلها و نماز جمعه شركت كنيد . اگر جسد مرا به محل آوردند در امامزاده محمد كنار شهدا به خاك بسپاريد . مسايل مالى يادداشت شده و داخل تفسير نوين كتابخانه است .

يا ايها الذين امنوا دمل ادلكم على بحاره تنجيكم من عذاب اليم توميون بالله و رسوله . و تجاهدون فى سبيل الله باموالكم و انفسكم ذالكم خير لكم ان كنتم تعلمون . اى اهل ايمان آيا شما را به تجارتى سودمند كه شما را از عذاب دردآور آخرت نجات بخشد دلالت كنم آن تجارت اين است كه به خدا و رسول ايمان آريد و به مال و جان در راه خدا جهاد كنيد اين كار از هر تجارتى اگر دانا باشيد بهتر است . با اقرار به وحدانيت خداوند و اينكه جهان را خالقى آگاه و عادل و مقتدر است و شهادت به اينكه حضرت محمد (ص) پيامبر اسلام و خاتم النبين بوده و قرآن كتاب خدا و تمكين در برابر قدرت رسول خدا فاطمه زهرا (س) و على بن ابيطالب و يازده فرزند گرامى اش و اينكه حضرت مهدى (عج) حجت خدا در روى زمين زنده و غايب است و اطاعت از نايب بر حقش امام امت را سفارش نموده و سر لوحه برنامه هايم دارم انشاء الله پروردگارا …. امام اين روح بزرگ روح الله كه روحهاى ما را به حركت درآورده و به هم پيوست و با پيوستگى روحها نصرت خدا آمد كه (يدالله مع الجماعه ) و بت شكن و بت پرستان شب پرست رفتند و نور آمد. درخشندگى حق جلوه گر شد ( جاء الحق و زهق الباطل كان زهوقا) ديده ها بينا شدند. بت پرستان سياهى ساز ( ظالمين ) كه تحمل ديدن نور را نداشتند و همواره از بيدارى و آگاهى و هشيارى مى ترسند و واهمه دارند به انواع حيله ها خواستند جلوى اين نور را از آن بگيرند ( يريدون ليطقون نور الله ) و از آن جمله توطئه جنگ تحميلى است اما در اينجا نيز شكست خوردند كه اماممان فرمود اين جنگ از الطاف خفيه الهى است و مى بينيم پس از شش سال و نيم از جنگ آتش افروز جهت مصالحه به التماس افتاده است و الله بايد همه بدانيم اين نيز توطئه ديگرى است و هشيار باشيم و به فضل خدا اميدوار كه خود او مكرها و حيله ها را دفع كند ( و الله … نوره و لو كره الكافرون ) و بدانيد آنچه در اين ستور نقش بسته پاسخ به نداى ( هل من ناصر ينصرنى ) كه فرياد مظلوميت ابا عبدالله الحسين (ع) در عاشورا است بوده و هر گوش شنوايى آن را مى شنود .

ما كه در دعايمان بخاطر پاسخ شهداى مظلومانه افسوس خورده و مى گفتيم ( يا ليتنى كنت تعلم فافوز عظيما ) كاش حسين (ع) عزيز با تو بوديم و شهيد مى شديم و به فوز عظيم مى رسيديم . اكنون نيز همان ندا از حلقوم ابرمرد مجاهد رهبر عظيم الشان فرزند فاطمه (س) بلند كه ( ماداميكه جبهه ها نياز دارند بر همه كسانى كه توانايى دارند عينا واجب است كه به جبهه ها بروند ) و اين عاشقان حسينند كه سر از پا نشناخته به سوى دروازه هاى حرم مطهر ابا عبدالله مى شتابند و در اين راه فتح يا شهادت نصيب آنان مى شود اگر خواهان سعادتيد پشتيبان ولايت فقيه باشيد و كمال را در قتال فى سبيل الله بجوييد كه اين اصل است و ديگر راهها فرعى است اگر هم انسان را به مقصد برساند ديرتر است همچنين چون معلم بوده ام و در اين راه نتوانستم دينم را نسبت به عزيزان خوب ادا نمايم از همگى طلب عفو مى نمايم .

همكاران گراميم همكاران عزيزى كه چون شمع مى سوزيد و پرتو افكنى مى كنيد تا از نور وجودتان اين امانت هاى الهى ره يابند و به مقصد برسند . اميدوارم همه در مسئوليت الهى كه بر دوش دارند موفق باشند و اين نمى شود مگر اينكه معنويت را در درون خود تقويت نمايند و شما دانش آموزان عزيز كه اميد آينده اين انقلابيد سعى كنيد بيشتر بياموزيد تا در آينده براى مملكت مفيدتر باشيد و نماز خواندن را فراموش نكنيد .

قدر پدر و مادر خود را بدانيد از آنان اطاعت كنيد ، فرمان خدا را اطاعت كنيد ، جز او كسى ديگر را نپرستيد ، درس را به خاطر خدا بخوانيد ، هيچ گاه دست از يارى امام برنداريد و هيچ وقت فكر اين را نكنيد كه اسلام و ضد اسلام مى توانند بطور مسالمت آميز با هم باشند از روحانيت متعهد به اسلام و مقلد امام پيروى كنيد و در عين حال آگاه باشيد و بدانيد هيچ كس بجز روحانيت و در راس آن ولايت فقيه نمى تواند انقلاب را رهبرى نمايد و اينان رهبران انقلابند .

سعى كنيد بسيج و انجمن اسلامى را تقويت كنيد و درهر كجا اين نهادها وجود دارند بدانيد محله و آنجا از نظر معنوى بالا بوده و بايد آگاه باشيد اينها خانه هاى انقلابند .


تصاویر


مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
همچنین ببینید
بستن